MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Edycja 2018

61 Wystawców z Polski i z zagranicy z ofertami pracy czekało na przyszłych pracowników 16 marca w Lublinie. Targi Pracy zorganizowane przez Targi Lublin i Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie odwiedziło ponad 3 000 osób. 

- Targi Pracy potwierdzają, że taka formuła kontaktów na linii pracodawca-pracownik jest nadal potrzebna. To idealny moment i miejsce na skonfrontowanie oczekiwań pracodawców wobec pracowników i odwrotnie – mówi Kateryna Pidgaietska, kierownik projektu.

Na Targach pojawiły się oferty zatrudnienia m.in. w branży finansowej, logistycznej, produkcyjnej, hotelarskiej, technicznej, w gastronomii, przy obsłudze klienta, w biurach call center, czy w sieciach handlowych. 

Oprócz ofert z naszego rodzimego rynku pracy, na targach pojawili się także pośrednicy, agencje zatrudnienia i agencje pracy tymczasowej oferujące pracę m.in. w Niemczech, Norwegii, Belgii i Holandii. Poszukiwani byli zarówno inżynierowie, hydraulicy, elektrycy, kontrolerzy jakości, team leaderzy, specjaliści ds. obsługi klienta, jak i kierowcy, kucharze, operatorzy wózków widłowych, czy opiekunowie osób starszych. Pojawiły się także oferty wakacyjnych wyjazdów zarobkowych dla uczniów i studentów.


Wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy oraz szkoleń, nawiązać pierwszy kontakt z potencjalnym pracodawcą, porozmawiać z o wymaganiach stawianych kandydatom, a także zostawić swoje CV. 

Doradcy zawodowi obecni na Targach pomagali określić potencjał zawodowy czy nawet dokonać wyboru nowego zawodu, kierunku szkolenia, zaplanować dalsze etapy ścieżki kariery zawodowej oraz przygotować dokumenty aplikacyjne.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również prezentacje i zajęcia przeprowadzone przez pracowników Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie z zakresu bezpiecznych wyjazdów za granicę Uczestnicy praktycznych warsztatów „Sfery Kariery” mogli wyzwolić się z ograniczających schematów myślenia i spojrzeć z innej perspektywy na świat związany z życiem zawodowym. 

Patronat Honorowy nad Targami Pracy objął Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk. 

W tym samym czasie w Targach Lublin odbyły się Targi Edukacyjne (www.edukacja.targi.lublin.pl). 

Dziękujemy Partnerom, Wystawcom i wszystkim, którzy odwiedzili Targi Pracy w Lublinie!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia:
1 | 2